SOUTĚŽ "RE – USE JAKO SMĚR OCHRANY PŘÍRODY“ PRO DĚTI ZE ZÁKLADNÍCH ŠKOL V OBCÍCH MIKROREGIONU POVODÍ STONÁVKY

 

SOUTĚŽ "RE – USE JAKO SMĚR OCHRANY PŘÍRODY“ PRO DĚTI ZE ZÁKLADNÍCH ŠKOL V OBCÍCH MIKROREGIONU POVODÍ STONÁVKY

Cílem soutěže je ukázat, že není třeba všechno staré a už nepoužívané vkládat do odpadu a zatěžovat tak životní prostředí. Soutěž je vhodnou součástí enviromentální výchovy na základní škole. Soutěží se o nejhezčí, případně nejužitečnější výrobek z již použitých materiálů.

Pravidla soutěže

a) Výrobek by měl obsahovat výhradně již dříve použité materirály, věci nebo jejich části, s vyjímkou lepidla a jiných spojovacích materiálů a barev, nátěrů.

b) Soutěžící mohou výrobek vyrobit doma nebo v rámci školních aktivit.

c) Soutěž je rozdělena do tří věkových kategorií

-        1. - 2. třída základní školy

-        3. - 5. třída základní školy

-        6. – 9. Třída základní školy

Žák se přihlašuje prostřednictví školy. Přihláška obsahuje fotografie výrobku (ideálně barevné, ale není podmínkou), popis z čeho je výrobek vyroben, případně k čemu může sloužit. Popis musí být minimálně v rozsahu jedné A4 psaný ručně. Přihláška dále obsahuje jméno a příjmení žáka, jméno školy a třídy.

Přihlášky za školu je nezbytné poslat poštou  na adresu

Barbara Vojvodíková

IURS – Institut pro udržitelný rozvoj sídel

Bulharská 1424/25

Ostrava - Poruba

d) Soutěž je dvoukolová. V prvním kole odborná komise vybere z došlých fotografií a psaných textů v každé kategorii 5 výrobků, které postupují do druhého kola. Komise následně písemně vyzve školy k fyzickému předání těchto výrobků. Po dohodě je zástupci IURS vyzvednou ze škol. Fyzické předání je nutnou podmínkou účasti v druhém kole. Ve druhém kolem komise vybere vítěze a případně udělí čestné uznání.

e) Ocenění dostanou diplom a drobné upomínkové předměty. Vítězové pak pohár. Tato ocenění budou předána školám. Oceněné výrobky budou vystaveny po dohodě se zástupci Mikroregionu povodí Stonávky.

SOUTĚŽ PROBÍHÁ OD 11. 2. 2019 - 1. 5. 2019. Přesná pravidla a doplnění najdete v příloze

 

Soutěž vyhlašuje IURS – Institut pro udržitelný rozvoj sídel za podpory projektu SURFACE - Smart Urban Reuse Flagship Alliances in Central Europe, Project index number:  CE970, Interreg CENTRAL EUROPE.