Sysel Wastík radí jak znovu využít staré věci

Znáte už sysla Wastíka? Pořád syslil věci a teď už má domeček tak plný, že se do něj ani sám nevejde a je nucen některý ze svých nasyslených pokladů vyhodit. To ale není správné řešení problému! To, co se jednomu nehodí, může využít někdo jiný. Jako třeba Wastíkovi kamarádi liščata nebo medvěd anebo Wastík sám. Když je mu zima, může si zalézt do ponožky. Ze starého papíru si může vyrobit papír nový. Jen to chce trošku přemýšlet a nejen bezhlavě vyhazovat věci do odpadu.

Sysel Wastík ukazuje nejen dětem, že staré věci mohou mít při troše dobré vůle nové využití. Stáhněte si i pro svoje děti, žáky a studenty skládačku o syslu Wastíkovi dostupnou v českém i anglickém jazyce a debatujte o znovuvyužití starých věcí. 

Wastík je výstupem projektu SURFACE - Smart Urban Reuse Flagship Alliances in Central Europe. Hlavním cílem projektu je zlepšení environmentálního managementu a kvality života pro městské a příměstské oblasti prostřednictvím Re – Use parků, na jehož realizaci a provozu participuje řada stakeholderů z různých sektorů a oblastí. Více o projektu najdete na webových stránkách.