Vzděláváním k cirkulární a udržitelné ekonomice

Projekt ET CASE je zaměřen na vzdělávání ve středních školách v oblasti oběhového hospodářství a udržitelného spotřebitelského chování. Mladá generace bude v dohledné době čelit nedostatku zdrojů. Je proto důležité přizpůsobit vzdělávací programy specifickým potřebám mladých lidí a jejich vnímání světa. Učitelé a školy potřebují nástroje, které budou pro žáky účinné a zároveň atraktivní, aby mohli lépe ovlivňovat jejich chování v oblasti udržitelné spotřeby pro oběhové hospodářství.

Projekt ET CASE spojuje inovativní aktivity ve třech balíčcích: 1) výzkumný a inovační balíček (zjišťování chování žáků prostřednictvím průzkumů, experimentů a inovační laboratoře), 2) akční balíček (navrhování a zapojování žáků a škol do praktických akcí pro oběhové hospodářství) a 3) edu balíček (vývoj inovativních výukových materiálů pro vzdělávací programy). Na těchto aktivitách bude spolupracovat mezinárodní konsorcium univerzit a neziskových organizací na podporu učitelů středních škol.

Výstupy ET CASE podpoří vzdělávací programy pro pochopení oběhového hospodářství a udržitelné spotřeby na úrovni středních škol. ET CASE vypracuje pokyny, jak: zavést aktivity založené na výzkumu a zapojit studenty do akcí v oblasti cirkulární ekonomiky. Dále bude také vytvářet vzdělávací výukové materiály, školit učitele, jak je používat, rozvíjet znalostní balíčky pro podporu učitelů a nastavovat užitečná opatření pro chování v oblasti cirkulární ekonomiky, která lze upravovat na institucionální úrovni.

Partneři projektu:

VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ - TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA Czech Republic

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH Poland

UNIVERSITA DEGLI STUDI DI BARI ALDO MORO Italy Puglia

HOCHSCHULE ANHALT Germany KOETHEN

IURS - INSTITUT PRO UDRZITELNY ROZVOJ SIDEL ZS Czech Republic Moravskoslezský kraj OSTRAVA PORUBA

HASKOLINN A AKUREYRI Iceland AKUREYRI

CENTER PONOVNE UPORABE Slovenia Podravska Ormož

NARODOWA FUNDACJA OCHRONY SRODOWISKA Poland WARSZAWA